>Panta Rhei Amersfoort

Panta Rhei Amersfoort

Panta Rhei AmersfoortOd września 2017 zajęcia w Polskiej Szkole Amersfoort odbywać się będą w nowej lokalizacji: Kindercentrum Panta Rhei Daam Fockemalaan 22 w Amersfoort. Nowo powstała szkoła przez dwa lata mieściła się w Zielonym Domu. Ta wspaniała lokalizacja przyczyniła się do sukcesu szkoły. Jednak intensywny rozwój szkoły spowodował konieczność poszukania nowej, większej siedziby. Nowa siedziba daje szkole optymalne możliwości rozwoju. Jednocześnie oferuje wiele możliwości, aby utrzymać dotychczasowy profil edukacji przyrodniczej i działanie na rzecz przyrody. Zabytkowy budynek, dawny klasztor Onze Lieve Vrouw ter Eem, jest położony w zielonym, zacisznym otoczeniu. Oprócz własnego naturalnego placu zabaw przy Panta Rhei, znajduje się tu prywatny las z szałasem i dużo otwartej przestrzeni, którą grupy mogą w pełni wykorzystać na zajęcia poznawczo-ruchowe. Mottem szkoły w dalszym ciągu pozostaje nauka języka poprzez zabawę, poznawanie polskich tradycji i kultury.