>Jubileusz 5 lat

5-lecie Polskiej Szkoły Amersfoort 2015-2020


Sprezentujmy dzieciom teatr na wysokim poziomie artystycznym, pełen magii, wyjątkowych bohaterów i niezapomnianych wrażeń.

 

W związku z niepewną sytuacją dotyczącą środków ostrożności wprowadzanych w Polsce i w Holandii, zdecydowaliśmy się na przeniesienie przedstawienia na termin, w którym będziemy mogli świętować 5-cio lecie naszej szkoły w atmosferze zabawy i wraz z całymi rodzinami. Przedstawienie nie odbędzie sie 13.09.2020
Bardzo dziękujemy Teatrowi Kultureska, Icoon Amersfoort oraz instytucjom finansującym przedsięwzięcie za nieustające wsparcie i zrozumienie.


Polska Szkoła Amersfoort zaprasza na jubileuszowe przedstawienie teatralne grupy Kultureska pt.„Wywrócona Bajka o Kapturku”. Planowo przedstawienie odbędzie się w niedzielę 20 czerwca 2021 o godz. 13:00 w teatrze ICOON, Leeghwater 1-3, 3825 MR Amersfoort.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wywrócona Bajka o Kapturku" to spektakl pełen dobrego humoru, pięknej muzyki i efektów specjalnych - scenariusz, oparty na zagadce, która trzyma w napięciu dzieci w wieku 3-103 lat! :)
Szczegóły na temat spektaklu 
Trailer
Kultureska to profesjonalny teatr dla dzieci, z historią setek spektakli dla ponad 120 tysięcy dzieci w całej Polsce i poza jej granicami. Oryginalne spektakle oparte są na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Każdy spektakl opatrzony jest barwną scenografią, niepowtarzalnymi ręcznie robionymi kostiumami i wyjątkowymi efektami scenicznymi. Scenariusze przepełnia dobry humor, który gwarantuje dzieciom, a także całym rodzinom, świetną zabawę.
Zabawne postaci zyskały aprobatę już dziesiątek tysięcy dzieci. Dzięki formie scenicznej, jaką jest spektakl interaktywny, widowiska angażują dzieci w różnorodne zadania i uczą poprzez zabawę. W teatrze Kultureska pracują profesjonalni aktorzy z doświadczeniem w kontaktach z najmłodszym widzem. Spektakle zabierają dzieci w podróż po świecie bohaterów bajek, przeżywających wesołe i jednocześnie przejmujące perypetie. Choć są to postaci z bajek, to ich losy przypominają codzienne dylematy każdego z nas. Dlatego też wspólnie z dziećmi są rozwiązywane sceniczne zagadki i wyciągane całkiem pozateatralne wnioski. Każde spotkanie z naszym zespołem teatralnym stanowić
będzie nie tylko wartościową lekcję, ale także podaruje dzieciom niezapomnianą zabawę i dużą dozę humoru. Sztuki Kultureski są kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli dokładnie dla wieku dzieci z naszej szkoły.

Jak Kultureska podkreśla ekologiczny profil naszej szkoły?
Kultureska jest teatrem, który prowadzi w całej Polsce edukację ekologiczną dzieci poprzez autorskie spektakle ekologiczne. Tematy ekologiczne w interesujący sposób wplecione są w fabułę spektakli. Ponadto w ramach spektakli organizowane są liczne zabawy i interakcje z dziećmi, dzięki którym mają one okazję poszerzyć swoją świadomość ekologiczną. Więcej informacji.

Partnerzy:
- grupa teatralna Kultureska,
- ICOON theater,
- Ambasada RP w Den Haag
- Urząd Miasta Amersfoort