>>Nowa lokalizacja szkoły

Nowa lokalizacja szkoły

01-06-2018

Nowa lokalizacja szkoły

Pomimo, że lokalizacja w Panta Rhei zaspokajała potrzeby naszej szkoły otrzymaliśmy wiadomość o planowanej wkrótce przebudowie budynku. Pana Rhei nie jest w stanie określić, kiedy zakończy się remont oraz czy po przebudowie będziemy mogli ponownie korzystać z dotychczasowych lokali. Ta sytuacja zmusiła nas do poszukiwania nowej, stabilnej siedziby.

Nowa lokalizacja daje nam stabilizację. Obustronne intencje są aby pozostać tam na długi okres czasu. Jednocześnie oferuje możliwości, aby utrzymać dotychczasowy profil edukacji przyrodniczej i działanie na rzecz środowiska.

Wijkcentrum Het Klokhuis, jest położony w zielonym otoczeniu oraz posiada własny plac zabaw, który nasze grupy mogą wykorzystać na zajęcia poznawczo-ruchowe. Mottem szkoły w dalszym ciągu pozostaje nauka języka polskiego poprzez zabawę, poznawanie polskich tradycji i kultury.

W pierwszy dzień zajęć w nowym roku szkolnym tj. 15 września 2018 o godz. 13.00 zorganizujemy spotkanie informacyjne dla rodziców w nowej lokalizacji. Będzie można obejrzeć nową siedzibę szkoły i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Na ten dzień przewidujemy interesujące warsztaty logopedyczne z logopedą mgr Anną Held z Gabinetu Papla oraz wykład o dwujęzycznym wychowaniu dzieci przez dr Małgorzatę Doszczak.

Mamy nadzieję, że wspólnie z rodzicami będziemy rozwijać ideę towarzyszącą powstaniu Polskiej Szkoły Amersfoort. Umożliwimy dzieciom polskiego pochodzenia kontakt z językiem, poznanie polskiej kultury i tradycji, a także poznawanie środowiska przyrodniczego i ekologii. Poprzez naszą działalność chcemy, aby dzieci znając swoje korzenie, miały pozytywny stosunek do kraju pochodzenia swoich rodziców, kontakt z innymi polskojęzycznymi dziećmi i rodzicami w Holandii oraz bliskie więzi z rodziną i przyjaciółmi w Polsce.