>>Święto odzyskania niepodległości 11 Listopada

Święto odzyskania niepodległości 11 Listopada

13-11-2021

Święto odzyskania niepodległości 11 Listopada

Mówienie o historii Polski nie jest proste. Zwłaszcza gdy chcemy zainteresować nią dzieci, które żyją w zupełnie innych czasach i trudno im zrozumieć pewne konteksty historyczne. Mimo tych trudności nie unikamy tematów historycznych. Chcemy, aby dzieci w naszej szkole poznały przeszłość Polski i mogły identyfikować się z dziedzictwem historycznym naszego kraju.

Na listopadowych zajęciach było bardzo historycznie. Dzieci przyglądały się symbolom narodowym, śpiewały hymn Polski oraz poznały ważne wydarzenia z dziejów Polski, m.in. powstanie państwa polskiego oraz odzyskanie niepodległości w 1918 r.

Niezwykłego zadania podjęli się uczniowie ze starszych grup. Przygotowali oni inscenizację legendy o Lechu, Czechu i Rusie, by zaprezentować ją młodszym uczniom. Miło było obserwować zaangażowanie młodych aktorów, którzy pragnęli podzielić się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.